Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Węgiel Workowany
 • Ekogroszek Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Co to jest Gwarancja Suchości Węgla?

  Gwarancja Suchości Węgla to oznaczenie produktu, gwarantujące, że znajdujący się w opakowaniach opał jest wysuszony, a więc zarówno w opakowaniach jak i na powierzchni węgla nie znajduje się wilgoć. Gwarancję można rozumieć jako swoiste ubezpieczenie, uprawniające Państwa do zwrotu towaru jako niezgodnego z umową jeżeli znajdujący się opał, po otwarciu opakowania, będzie mokry. Jeżeli ten czynnik jest dla Państwa istotny, warto wybierać produkty z gwarancją, dające pewność, że otrzymany opał spełni Państwa oczekiwania.

  Węgiel, który dociera do Państwa, przechodzi wiele etapów. Od wydobycia poprzez sortowanie, transport, składowanie czy pakowanie. Na każdy z tych etapów wpływ mają zmienne warunki atmosferyczne. Nie powodują one zmiany parametrów fizykochemicznych węgla lecz mają wpływ na jego wilgoć powierzchniową. To ten rodzaj wilgoci jest widoczny i przysparza najwięcej problemów, a w ostateczności może spowodować konieczność suszenia węgla po jego zakupie.

  Zakup węgla bez gwarancji nie oznacza, że otrzymany opał będzie wilgotny, a jedynie, że istnienie jego wilgoci powierzchniowej jest zależne od warunków atmosferycznych w jakich produkt był przygotowywany. Często zdarza się, że otrzymany przez Państwa węgiel jest suchy pomimo braku etapu suszenia podczas produkcji. Zakup węgla z Gwarancją Suchości jest możliwy na stronie sklep.taniopal.pl.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.