Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Co to są kulki miałowe?

  Kulki miałowe są stosunkowo nowym produktem dostępnym na rynku paliw stałych. Z roku na rok zyskują sobie coraz większą liczbę zwolenników.

  Kulki miałowe są paliwem o granulacji od 5 do 25 mm oraz zwartej strukturze. Powstają w procesie łączenia pod ogromnym ciśnieniem pyłów i miałów węglowych, przy czym dokładny skład i proporcje stanowią tajemnicę przedsiębiorstw produkujących ten materiał opałowy. Przeznaczone są do palenia w kuchniach węglowych, piecach konwencjonalnych, a także kotłach tłokowych. Należy jednak zauważyć, że odradza się stosowanie tego typu opału w przypadku kotłów z podajnikiem ślimakowym. Znajduje to uzasadnienie przede wszystkim poprzez odwołanie się do miękkości kulek miałowych, które mogą (nadmiernie miażdżone przez podajnik) spowodować uszkodzenie zawleczki chroniącej przed przeciążeniem, albo utrudnić przepływ powietrza w retorcie. To ostatnie przejawia się przede wszystkim spaleniem paliwa na brzegach, przy czym środek zostaje ciemny.

  Niewątpliwą zaletą kulek miałowych jest ich cena – jest najniższa wśród pozostałych, dostępnych na rynku paliw. Wartość opałowa, plasująca się na poziomie 9-13 MJ/kg, decyduje o wykorzystaniu kulek miarowych przede wszystkim w okresach zmniejszonego zapotrzebowania na energię cieplną oraz do podgrzewania wody na przykład w okresie letnim. Częstym i bardzo dobrym rozwiązaniem stosowanym przez użytkowników jest mieszanie tego rodzaju opału z innym, np. z ekogroszkiem, co pozwala na uzyskanie wyższego ciepła spalania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

  Jeśli zastanawiają się Państwo nad zakupem tego rodzaju paliwa zachęcamy do zapoznania się z opiniami na jego temat, które można znaleźć pod adresem sklep.taniopal.pl/kulki-mialowe-opinie.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.