Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Jakie urządzenie grzewcze wybrać?

  W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń grzewczych. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze takiego, który odpowie naszym oczekiwaniom? Jakie wymagania musi spełniać kocioł lub piec, aby idealnie spełniał swoje zadanie? Poniżej przedstawiliśmy kilka rozwiązań, które powinny pomóc w podjęciu decyzji. Kotły grzewcze mają służyć przez wiele lat, nie są to urządzenia, które wymienia się często. Warto zainwestować w dobry jakościowo kocioł grzewczy.

  Oczywiście najważniejszym kryterium przy wyborze kotła jest rodzaj paliwa, z którym to ściśle wiąże się koszt eksploatacji. Ceny kotłów wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, ale czasem lepiej jest wydać więcej na samo urządzenie, a później cieszyć się jego większą wydajnością. Najpowszechniejsze są aktualnie kotły zasilane węglem lub koksem. Spalanie węgla kamiennego pozwala uzyskać dużą ilość energii cieplnej, a sam surowiec jest tani i ogólnie dostępny.

  Jeżeli jednak zależy nam na środowisku naturalnym, o wiele lepszym wyborem będzie kocioł na ekogroszek. Produkuje on dużo mniej zanieczyszczeń, a jednocześnie zachowuje zbliżoną do węgla wydajność. Niestety, sam surowiec jest nieco droższy, a specyficzna budowa kotła często uniemożliwia stosowanie innego opału.

  Poszczególne rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku kotła centralnego ogrzewania opalanego węglem eksploatacja może okazać się nieco kłopotliwa ze względu na charakter materiału, którego zawartość w kotle należy kontrolować i w miarę potrzeb uzupełniać. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje możliwość instalacji pewnych systemów automatyki. Zaletą jest możliwość pracy ciągłej oraz kumulowanie energii w zbiorniku wodnym. System taki łatwo można dostosować do nowoczesnych metod opalania materiałami nie węglowymi.

  Nieco inaczej jest w przypadku kotła centralnego ogrzewania opalanego gazem. Dzięki zastosowanemu materiałowi można osiągnąć duży stopień automatyzacji procesu spalania. Warto jednak zauważyć, iż tego typu źródło energii cieplnej jest o wiele droższe, niżeli w przypadku korzystania z oferowanych przez nas produktów, które można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym - sklep.taniopal.pl.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.