Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Jak konserwować kotły na paliwa stałe?

  Zanieczyszczony sadzami i popiołem kocioł i jego eksploatacja w takim stanie może mieć negatywne skutki dla funkcjonowania samego urządzenia. Nieprawidłowe użytkowanie kotła ma także wpływ na szybsze zużywanie się jego elementów.

  Aby kocioł funkcjonował prawidłowo i zgodnie z deklaracjami producentów, ważnym jest utrzymywanie go w czystości (przede wszystkim komory spalania i kanałów konwekcyjnych). Odpowiednie konserwowanie urządzania zapewni nam także oszczędne zużycie paliwa, którego używamy do ogrzewania domu.

  Już niewielka grubość sadzy osiadającej na ściankach kotła może spowodować obniżenie jego sprawności i efektywności nawet o 30 procent.

  Jeżeli w kotle spala się paliwa, do których spalania kocioł jest przeznaczony, czyszczenie powinno przeprowadzać się raz na kilka tygodni. Usunięcie zanieczyszczeń wewnątrz komory spalania i w kanałach przeprowadza się poprzez otwory wyczystne w kotle. Do czyszczenia i konserwacji używa się narzędzi załączonych do kotła przez producenta. Są to odpowiednio wyprofilowane skrobaczki i pogrzebacze. Dobre efekty przynosi także stosowanie szczotek drucianych. Jeżeli chcemy ograniczyć jak najbardziej zapach oraz kurz wydobywający się z urządzenia grzewczego, należy otworzyć przepustnicę spalin w czopuchu.

  Oczywiście czyszczenie jest tym łatwiejszy, im więcej otworów wyczystnych posiada kocioł. Ważnym jest aby po wyczyszczeniu kotła pozamykać wszystkie jego otwory wyczystne.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.