Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Najlepszy węgiel do ogrzania Twojego domu - ekogroszek, jako skuteczny i bezpieczny opał

  Z biegiem czasu sposób ogrzania Twojego domu przestał być taki oczywisty. Liczy się nie tylko wydajność surowca, który posłuży do ocieplenia przestrzeni mieszkalnej, ale też wpływ, jaki będzie on miał na środowisko naturalne. Staramy się obecnie w każdej dziedzinie naszego życia brać pod uwagę dobro natury. To szczególnie istotny aspekt w przypadku wyboru materiału, którym ogrzewać będziemy nasze domy, ponieważ jego spalanie ma bezpośredni wpływ na środowisko. Czy ekogroszek sprawdzi się więc w tym przypadku, jako opał idealny?

  Sprawdź, czy ekogroszek to węgiel najlepszy dla Twojego domu.


  Jaki materiał grzewczy wybrać do ogrzania swojej przestrzeni? Który rodzaj opału będzie najlepszy właśnie dla Twojego domu? Wybór tego najbardziej odpowiedniego zależeć może od kilku czynników - typu posiadanego pieca i podajnika, kaloryczności węgla, jego wartości opałowej, a także ceny, od której również zależny jest indywidualny dobór surowca. Aby zdecydować się na najlepszą opcję, warto poznać jeden z bardziej skutecznych i coraz częściej wybieranych typów opału. Ekogroszek to paliwo powstające z węgla kamiennego. Mimo tego, jest to bardziej wydajny, a przede wszystkim bardziej ekologiczny rodzaj materiału grzewczego. W jakich przypadkach najlepiej go stosować? Ekogroszek dedykowany jest dla kotłów z podajnikiem ślimakowym i tłokowym, kuchni węglowych, czy pieców konwencjonalnych. Jeśli jesteś posiadaczem jednego z nich, możesz zdecydować się na wybór ekogroszku.

  Dlaczego ekogroszek to jeden z częściej rekomendowanych typów opału?


  Użytkownicy ekogroszku są zgodni, co do posiadanych przez niego zalet. To paliwo bardzo wydajne, wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo bezpieczne dla środowiska. Z czego wynikają wymienione cechy? Ekogroszek produkowany jest z pokruszonego węgla, który kolejno podlega procesom płukania. Dzięki temu usuwany jest z niego miał i obniżona zostaje spiekalność. Ekogroszek posiada bardzo wysoką kaloryczność, co wpływa na jego wydajność. Mniejsze ilości wykorzystanego opału mogą dzięki temu ogrzać szybciej i efektywniej przestrzeń. Potrzeba mniej czasu, aby ciepło skutecznie rozprzestrzeniło się w całym domu. Jedną z zalet jest także niska zawartość popiołu, zwiększająca wygodę użytkowania tego paliwa oraz jego wartość grzewczą. Miłośnicy ekogroszku są zgodni w jeszcze jednej kwestii. Znacznie mocniej rekomendowane jest kupowanie ekogroszku w postaci workowanej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że waga kupionego produktu zgadzać się będzie z tą zapewnioną przez dystrybutora. Ekogroszek workowany dostępny w asortymencie sklepu taniopal24.pl, to również potwierdzenie długotrwałej jakości otrzymanego produktu. Zapakowany węgiel utrzyma na dłużej swoje właściwości, a dodatkowo jest znacznie łatwiejszy w dostawie.

  Ekogroszek a środowisko naturalne.

  Nie bez powodu nazwa tego paliwa nawiązuje do ekologii. niska zawartość siarki w spalanym ekogroszku przyczynia się do lepszego stanu środowiska naturalnego, na którym zależy nam coraz mocniej i o które musimy teraz szczególnie zadbać. Mniejsza emisja spalin, wysoka wydajność - cechy ekogroszku wpływają na zmniejszenie szkodliwego wpływu węgla na naturę.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.