Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Dlaczego ogrzewanie ekogorszkiem jest popularniejsze od gazu ziemnego?

  Ogrzewanie gazem jest najwygodniejszym sposobem dostarczania ciepła do naszego domu. Jest to jednocześnie najbardziej ekologiczne paliwo stałe, możliwe do wykorzystania przez użytkownika końcowego. Pamiętać jednak należy o wysokiej cenie, która plasuje gaz w niechlubnej czołówce, jeżeli chodzi o koszty ogrzewania domu – zaraz za energią elektryczną, a także olejem opałowym.

  Mówiąc „gaz”, mamy na myśli wyłącznie gaz ziemny wysokometanowy. Dostarczany jest on rurociągiem do budynku, a następnie dociera do kotła, gdzie następuje proces spalania. Ogrzana w ten sposób woda trafia do systemu centralnego ogrzewania, a także ewentualnie do posiadanej przez nas kuchenki gazowej. Jeżeli korzystamy z junkersa lub podgrzewacza wody, który wykorzystuje gaz, ciepłą wodę w kranie również zawdzięczamy temu materiałowi opałowemu.

  Porównując miesięczne koszty ogrzewania budynku gazem i ekogroszkiem, uzyskać możemy nawet 50% oszczędności, jeżeli zdecydujemy się ogrzewać dom tego rodzaju paliwem stałym. Oferowany przez nas w trzech wersjach ekogroszek jest produktem najwyższej jakości, posiadającym odpowiednie certyfikaty, wysoką kaloryczność oraz wygodnym w codziennym użytkowaniu. Jest to jedno z najtańszych źródeł energii obok peletu, węgla kamiennego i kulek miałowych. Oczywiście obsługa pieca na ekogroszek wymaga minimalnego zaangażowania ze strony użytkownika – raz na kilka dni należy uzupełnić podajnik, a minimum raz w tygodniu usunąć nagromadzony w kotle popiół. Zdecydowanie jednak zalety tegoż materiału opałowego przeważają nad minimalnymi uciążliwościami w codziennym użytkowaniu.

  Zapraszamy do naszego sklepu internetowego sklep.taniopal.pl, gdzie mogą Państwo zamówić zarówno ekogroszek, jak i wiele innych produktów.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.