Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Czy ekogroszek jest ekologiczny?

        Ekogroszek, powstający na bazie węgla kamiennego, cechuje się niską zawartością siarki. Dodatkowo, spalany w specjalnych piecach z podajnikiem, emituje znacznie mniejszą (w porównaniu do pieców rusztowych) emisję gazów cieplarnianych przy zachowaniu dużej sprawności kotłów wynoszącej nawet 90%. Już te właściwości pozwalają na spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych, które wprowadzono w Polsce wraz z jej przystąpieniem do UE.

        Ekogroszek jest paliwem stałym często nazywanym "paliwem XXI wieku". O jego ekologicznym charakterze decyduje kilka czynników. Wśród nich najważniejszymi są: proces produkcji (mający niemały wpływ na właściwości), a także sam sposób spalania produktu.

        Ekogroszek powstaje wyłącznie z wyselekcjonowanych partii węgla, które charakteryzują się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i ilości substancji niepalnych. Ważnymi parametrami branymi pod uwagę przy produkcji ekogroszku są niska zawartość siarki oraz popiołu węgla, który ma być użyty w tym procesie. Dodatkowo, wielokrotnie płukany i przesiewany w produkcji węgiel, często zostaje również wzbogacany, a wszystko to by zapewnić mu jak największą energetyczność. W efekcie powstaje produkt ubogi w siarkę (mniej niż 0,6% masy), zawartości popiołu i mało wilgotny (oba parametry poniżej 10% masy), dzięki czemu charakteryzuje się wysoką wartością opałową. Przekłada się to bezpośrednio na ilość spalanego opału: aby wyprodukować jednostkę ciepła musimy zużyć mniej kilogramów ekogroszku niżeli innego materiału opałowego. Nie trudno wydedukować, że mniej spalonych kilogramów to mniej zanieczyszczeń.

        Do spalania ekogroszku używa się niskoemisyjnych kotłów z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym, które charakteryzują się wysoką sprawnością (na poziomie od 80 do 90 %), co pozwala obniżyć koszty produkcji energii cieplnej. Obsługa urządzenia jest prosta i (dzięki dużemu zautomatyzowaniu) nie wymaga dużego zaangażowania od domowników. Obok ekonomiczności prymarną zaletą tego rodzaju kotłów jest ich ekologiczność. Spalanie przy ich użyciu jest niemal bezdymne, a emisja do atmosfery szkodliwych gazów cieplarnianych kilkukrotnie niższa od wymaganych norm. Redukcja emisji dwutlenku węgla CO2 wynosi 25%, CO - 97%  i pyłów o prawie 92% w stosunku do pieców rusztowych. Należy jednak podkreślić, że wartości te są silnie uzależnione od jakości samego opału. Aby spalanie było w pełni ekologiczne należy wybierać ekogroszek o jak najlepszych parametrach.

        Ekogroszek zaliczany jest obecnie do jednych z najbardziej ekologicznych metod otrzymywania energii cieplnej. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości ekogroszku, możesz go zamówić wchodząc bezpośrednio na stronę: sklep.taniopal.pl/ekogroszek.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.