Chat with us, powered by LiveChat
Loading...
menu
 • Start
 • Ekogroszek Workowany
 • Węgiel Workowany
 • Poradnik
 • Kontakt
 • Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami oraz możliwościami transportowymi przewoźnika realizacja dostaw może się opóźnić

  Jak efektywnie spalać ekogroszek?

  Efektem nieumiejętnego palenia jest nieoptymalne wykorzystanie możliwości pieca, a co za tym idzie straty energii. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do przegrzania kotła. Aby do tego nie dopuścić, trzeba zwrócić uwagę na pewne kryteria, które powinien spełniać ekogroszek.

  Po pierwsze materiał opałowy jakiego użyjemy powinien być wysokokaloryczny. Ciepło spalania nie powinno być niższe niż 25 MJ/kg. Paliwo powinno posiadać niską zawartość popiołu i siarki (odpowiednio do 10% i do 2%). To, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku to poziom jego wilgotności – nie powinna ona przekraczać 25%. Zbyt duża wilgotność może być przyczyną korozji zbiorników paliwowych kotła.

  Warto pamiętać, że lepiej kupić paliwo workowane, niż ważone luzem. Powodem jest szybkie wietrzenie tego drugiego. Zwietrzały ekogroszek traci swoje właściwości, a w czasie spalania może tworzyć spieki.

  Istotnym aspektem ogrzewania domu ekogroszkiem jest także dobór kotła. Najodpowiedniejszy jest automatyczny kocioł retortowy z palnikiem obrotowym. Kocioł taki posiada podajnik retortowy, gwarantujący ciągłe i równomierne podawanie paliwa do komory spalania.

  Bardzo ważne jest także, aby kocioł miał dostarczoną odpowiednią ilość powietrza. W przypadku, gdy będzie go za mało ekogroszek nie spali się całkowicie. Natomiast jeżeli powietrza będzie za dużo, może nastąpić wychłodzenie się paleniska i, co się z tym wiąże, strata ciepła i wzrost emisji tlenku węgla. Pogorszy się w związku z tym wymiana ciepła pomiędzy komorą spalania i obiegiem czynnika grzewczego, czyli wody płynącej do odbiorników ciepła.

  Innym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest punkt rosy spalin. Powinien on być zawsze wyższy od temperatury ścian kotła, by nie skraplała się na nich woda. Reaguje ona ze spalinami, tworząc żrące substancje, które niszczą kocioł.

  Ekogroszek o odpowiednich właściwościach możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie pod adresem http://sklep.taniopal.pl.

  Wiem więcej

  Zapisz się do newslettera
  Jako pierwszy otrzymasz informacje o promocjach.

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych tj adres e-mail w celu wysyłania newslettera z ofertami handlowymi od Tani Opał Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty e-mail

  Więcej

  Chcę otrzymywać newsletter zawierający oferty handlowe od Tani Opał Sp. z o.o. w zakresie sprzedaży opału za pośrednictwem e-mail

  Zgoda może być w każdym czasie wycofana np. tutaj, czego skutkiem jest zaprzestanie przesyłania newslettera i usunięcie zebranych danych.